Halowy Turniej o Puchar Wójta Gminy Milanów

Sąsiedzi zgarnęli puchar wójta

W niedzielę 18 stycznia, w niedawno oddanej do użytku hali sportowej w Milanowie, rozegrano I Halowy Turniej Piłkarski o Puchar Wójta Gminy Milanów. Te zawody były inauguracją sportowej rywalizacji w tym nowym obiekcie, tak długo i z utęsknieniem wyczekiwanym przez społeczność milanowskiej gminy. A na boisku nie zabrakło emocji, praktycznie od pierwszej do ostatniej syreny każdego spotkania trwała zacięta walka o wygraną. Gospodarze turnieju, AGRO CORN LKS Milanów, wystawili do rozgrywki dwa zespoły, a ponadto w zawodach udział wzięły ekipy z Dębowej Kłody, Wisznic, Stanina oraz Branicy/Wohynia. I to właśnie sąsiedzi zza miedzy, drużyna Tornado Branica/Wohyń okazała się najlepsza w tej rywalizacji pokonując w emocjonującym finale pierwszy zespół AGRO CORN LKS Milanów, w którego składzie zagrali w większości juniorzy milanowskiego klubu. Bezsprzecznym bohaterem decydującego pojedynku okazał się Michał Zarzecki. Zawodnik Tornada, świetnie prezentujący się na placu gry od początku zawodów, w finale tylko potwierdził swą wysoką dyspozycję i zdobywając trzy efektowne bramki poprowadził swych kolegów do ostatecznego tryumfu a sam zapewnił sobie tytuł króla strzelców turnieju z dorobkiem 6 trafień. W spotkaniu o trzecie miejsce druga ekipa AGRO CORN LKS Milanów po remisie w regulaminowym czasie 1:1, lepiej od zespołu Tytana Wisznice wykonywała rzuty karne i ostatecznie zwyciężyła w tej wojnie nerwów 5:4. Na zakończenie turnieju wszystkie ekipy odebrały z rąk Wójta Gminy Milanów, Pawła Krępskiego, pamiątkowe dyplomy i puchary, a następnie zebrały się na okolicznościowym spotkaniu podsumowującym prowadzoną w sportowej atmosferze rywalizację, mając nadzieję na kolejną, równie udaną imprezę, w przyszłym roku.

I Halowy Turniej o Puchar Wójta Gminy Milanów

1. Tornado Branica/Wohyń
  2. AGRO CORN LKS Milanów I
  3. AGRO CORN LKS Milanów II